сряда, 9 април 2025 г.

„Ростех“ достави на руската армия поредна партида бойни машини на пехотата БМП-3.

🇷🇺 Руският държавен отбранителен конгломерат „Ростех“ достави поредната партида бойни машини на пехотата БМП-3 за въоръжените сили на страната.

Според компанията те са произведени от нейното дъщерно дружество, холдингът „Високоточни системи“ и са оборудвани с някои подобрения, насочени към противодействието на съвременни заплахи. Това включва допълнителни комплекти броня, бронирани екрани и бързо отделящи се клетки против дронове – разговорно наричани "мангали". Освен това те са снабдени с термични и радарни облицовки, изработени от огнеустойчиви материали.

„Тези подобрения повишават жизнеспособността на оборудването в бойни условия“, се посочва в изявление на руския отбранителен конгломерат, който също обяви увеличение на темповете на производство.

„През март „Високоточни системи“ увеличи производството на бойни машини на пехотата с 10% в сравнение с първите месеци на тази година“, каза Бекхан Оздоев, индустриален директор на „Ростех“ за оръжейния клъстер и член на Бюрото на Руския съюз на машинните инженери. Той добави, че от 2022 г. „Ростех“ е утроил производството си на лека бронирана техника. Последната доставка следва по-ранна партида БМП-3, изпратена на руската армия през октомври.

БМП-3, въведена първоначално в края на 80-те години, играе ролята на ключова платформа за руските механизирани сили. Скорошните адаптации на бойното поле, особено в Украйна, доведоха до актуализации на бронята и електронното противодействие в отговор на нарастващите заплахи от камикадзе дронове и прецизно насочвани оръжия.

Докато руски служители на отбраната рекламират модернизираните машини като ключов актив в операциите на фронтовата линия, точният брой БМП-3, доставени в последната партида, не беше разкрит. Доставката отразява продължаващи руски усилия за попълване и модернизация на армията на фона на продължаващи бойни операции. Руската промишленост е подложена на сериозен натиск да поддържа нивата на предлагане на фона на санкции и напрегната логистика.

Няма коментари:

Публикуване на коментар