вторник, 24 септември 2024 г.

Ростех е увеличил производството си на двигатели за БМП с 50%.

🇷🇺 На 17 септември 2024 г. холдингът Высокоточные комплексы на руската държавна компания „Ростех“ обяви, че производството на двигатели за бойни машини на пехотата (БМП) е претърпяло ръст с 50% през първите седем месеца на 2024 г. в сравнение със същия период на миналата година.

Този растеж се превърна в реалност благодарение на програмата за модернизация на завода в „Барнаултрансмаш“, осъществена с подкрепата на Министерството на промишлеността и търговията на Руската федерация и „Ростех“. За да постигне това увеличение на производството, компанията внедри ново оборудване и разшири работната си сила близо един път и половина. Програмата също така позволи засилено социално подпомагане на служителите и значително увеличение на фонда за заплати с 60%.

„Ростех произвежда широка гама бронирана техника, включително усъвършенствани бойни машини на пехотата като БМП-3, оборудвани с допълнителни комплекти за защита, и модернизираната БМП-2 с боен модул „Бережок“. Тези машини са доказали своята висока ефективност в реални бойни ситуации. Модернизацията на нашите производствени мощности ни позволяват да отговорим на нарастващото търсене на въоръжените сили и да изпълним изискванията на поръчката за национална отбрана“, заявиха от държавната корпорация.

Като част от разширяването на производството, компанията е въвела допълнителни обучения и курсове за професионално развитие на своя персонал. Новите и младите служители се възползват от индивидуални кариерни пътеки, докато опитните специалисти участват в ротационни програми между различните отдели на компанията, като по този начин повишават своите умения и качеството на продуктите.

БМП (на руски: боевая машина пехоты) са бойни машини на пехотата, разработени от Съветския съюз през 60-те години на миналия век и използвани от много армии по света, особено тези в бившия Източен блок. Те са проектирани да транспортират пехотни войски към бойното поле, като същевременно осигуряват пряка огнева подкрепа. Концепцията на БМП се основава на идеята за бронирана машина, способна да върви в крак с бойните танкове, да защитава своя екипаж от леки оръжия и осколки от снаряди и да осигурява достатъчна огнева мощ за поразяване на пехота и вражески леки превозни средства.

Първият модел, БМП-1, е представен през 60-те години на миналия век и е революционен за времето си. Той съчетава висока мобилност, бронирана защита и мощно въоръжение, включително 73 мм оръдия и противотанкови ракети. Може да транспортира пълен отряд войници, като същевременно им предлага способността да стрелят през отвори в бронята на превозното средство. Подобрената версия БМП-2, разработена през 80-те години на миналия век, включва купол, оборудван с 30 mm оръдие, което подобрява способността му да поразява по-широк кръг от цели. Оттогава концепцията е доразвита в многобройни модели, включително БМП-3, оборудван с още по-мощно въоръжение, по-специално 100 mm оръдие, съчетано с 30 mm автоматично оръдие, което значително засилва бойните му способности.

БМП са проектирани да участват активно в бойни действия редом с танкове, като предлагат не само сигурно транспортно средство за пехотата, но и решаваща огнева подкрепа. Тяхната роля е еволюирала с течение на времето, особено в съвременните конфликти, където асиметричните заплахи и градската война са въвели нови изисквания за защита и мобилност. Много страни, включително Русия, продължават да модернизират съществуващите БМП, като подсилват тяхната защита, оръжейни системи и мобилност, за да ги адаптират към текущите нужди на въоръжените сили.

„На сегашния пазар на труда е от съществено значение да се запази професионалната експертиза и да се развият млади таланти. Ние се фокусираме върху създаването на комфортни работни места, поддържането на здравето и фитнеса на служителите, подобряването на жилищните условия и предоставянето на възможности за допълнителна квалификация и специализирано обучение. Също така гарантираме че младите служители имат шанса да демонстрират своите умения, подкрепени от ментори и експерти“, обясни Татяна Малютина, директор на отдел „Човешки ресурси“ на АО „Барнаултрансмаш“.

Няма коментари:

Публикуване на коментар