📸 Снимка: Staff Sgt. Heidi E. Agostini/U.S. Navy |
🇺🇸⚓🇯🇵 Според информация, публикувана от Министерството на отбраната на САЩ на 14 август 2024 г. десантният транспортен док USS San Diego (LPD 22) е напуснал едноименния си град, насочвайки се към новото си пристанище в Сасебо, Япония, където ще се присъедини за постоянно към предно разположените военноморски сили на САЩ (FDNF-J), заменяйки USS Green Bay (LPD 20), който беше разположен там през последното десетилетие.
Предно разположените военноморски сили на Япония (FDNF-J) включват разнообразен набор от военноморски активи, от модерни разрушители от клас Arleigh Burke като USS John Finn, който наскоро се присъедини към флота, до амфибийни транспортни докове като USS San Diego, който заменя USS Green Bay. Тези плавателни съдове са оборудвани с някои от най-модерните налични технологии, повишаващи тяхната оперативна ефективност в различни мисии, включително защита от балистични ракети и проектиране на мощ.
В допълнение, въздушните способности на FDNF-J са подсилени с предното разполагане на Ударна изтребителна ескадрила №147, съставена от изтребители пето поколение F-35C Lightning II. Тези самолети, заедно с конвертопланите CMV-22B Osprey, поддържащи както съкратено хоризонтално, така и вертикално излитане и кацане, укрепват въздушната мощ и логистичната подкрепа за флота, базиран във въздушната станция на морската пехота Ивакуни.
През 2024 г. настъпи значителна промяна, когато USS George Washington се завърна в Япония, заменяйки USS Ronald Reagan като самолетоносач с предно разгръщане. Тази размяна отбеляза втория мандат на Джордж Вашингтон в Япония, след обширен процес на зареждане с гориво и основен ремонт в Съединените щати.
Съюзът между САЩ и Япония е допълнително подсилен чрез редовни съвместни учения и увеличаване на военното сътрудничество, особено в отговор на нарастващите опасения относно предизвикателствата за регионалната сигурност, като тези, поставени от Китай и Северна Корея. Тези учения са от решаващо значение за подобряване на оперативната съвместимост между силите на САЩ и Япония и са ключов компонент от стратегията за възпиране на алианса.
Освен това неотдавнашните дискусии между лидерите на отбраната на САЩ и Япония доведоха до планове за надграждане на военния капацитет на САЩ в Япония, особено на югозападните острови близо до Тайван. Това е част от по-широко усилие за противодействие на потенциални заплахи в региона и подчертава стратегическото значение на Япония в планирането на отбраната на САЩ.
Няма коментари:
Публикуване на коментар